Pino Aloe vera hierontarasva

Tuotenumero: Pino Aloe vera
Kategoria:

Pinon Aloe vera (entinen basic) hierontarasvassa yhdistyvät kolme korkealaatuista ainesosaa: aloe vera, pantenoli (provitamiini B5) ja allantoiini. Aloe vera ja allantoiini tunnetaan kosteuttavista ja antioksidanttisista ominaisuuksistaan, kun taas pantenolia pidetään kosteuttavana ja ihoa rauhoittavana. Hoitokoostumuksen tavoitteena on joustava, samettisen pehmeä iho. Lisäksi se jättää vartalolle herkän kermaisen tuoksun. Se soveltuukin hyvin ärtyneen ihon käsittelyyn.

Pinon hierontarasvat levittyvät helposti ja antavat hyvän otteen hierojalle. Tuotteissa on ihoystävällinen pH-arvo ja ne ovat dermatologisesti testattuja. Saatavana lisäksi erillinen pumppu, joka helpottaa annostelua hieronnan aikana (ei tule pullon mukana).
Pakkauskoot 1 l ja 10 l.

Myyntiyksikkö: 1 kpl

Ingredients: Water (Aqua), Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Isopropyl Palmitate, Caprylic/Capric Triglyceride, Glyceryl Stearate, PEG-20 Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Panthenol, Allantoin, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Carbomer, PEG-14M, Sodium Hydroxide, Fragrance (Parfum), Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Pantolactone, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Sodium Sulfite, Benzyl Benzoate, Citronellol, Linalool

Yhden litran pulloon sopii annostelupumppu tuotenumerolla 39216.

Arviot

Tuotearvioita ei vielä ole.

Vain kirjautuneet asiakkaat -jotka ovat ostaneet tuotteen- voivat kirjoittaa tuotearvion.

Joulun aukioloajat

Mekalasi Oy on joululomalla 22.-27.12.2024. Toimistomme ja logistiikkamme ovat tuona aikana suljettu.

Mekalasi Oy är på jul-ledighet 22.-27.12.2024. Både vårt kontor och lager är då stängda.

Mekalasi Oy is on Christmas holiday from 22nd to 27th December 2024. During that time, both our office and warehouse will be closed.